puste


Ikonka - zamek

AKTUALNOŚCI

puste

Wkrótce turniej rycerski w Rabsztynie

Wiadomość własna lub nadesłana   Zamek Rabsztyn zaprasza na 12. Turniej Rycerski, który odbędzie się 2 lipca. Rozpocznie się on o godzinie 13 powitaniem przybyłych rycerzy oraz pokazem artyleryjskim. Następnie plan przewiduje młodzieżowy turniej rycerski, turniej rycerski na miecz i tarczę, pokaz tańców dawnych, pokaz sokolniczy oraz walki rycerskie. O godzinie 19 rozpocznie się konkurs rzutu belą - Rycerze vs publiczność, a następnie turniej rycerski na miecz długi i broń drzewcową. Najbardziej widowiskowy punkt programu to wieczorna "Bitwa o zamek", po której imprezę zakończy pokaz Fireshow.
Przez całe popołudnie będą organizowane zabawy i animacje m.in. strzelanie z łuku, tor przeszkód dla damy i rycerza, rycerski młynek oraz pojedynek. Wśród atrakcji towarzyszących znajdą się: pokazy sztuki kowalskiej, wystawa broni palnej, wystawa plastyczna "Rabsztyn w sztuce", stoiska kramów rzemieślniczych. Będzie można wziąć udział w konkursie o historii Olkusza i Zamku Rabsztyn, a także grach i zabawach dla najmłodszych.
W niedzielę 3 lipca pod zamkiem w Rabsztynie odbędzie się "Zamkowa niedziela", czyli plenerowa impreza z atrakcjami dla dzieci i młodzieży. Będą warsztaty plastyczne, zabawy kuglarskie i prezentacja pracowni ceramicznej. O godzinie 14.30, na dziedzińcu zamkowym w Rabsztynie zostanie odprawiona plenerowa Msza Święta. Tego dnia, od godz. 12.00 do 17.00 będzie można zwiedzać zamek z przewodnikiem (wejścia o pełnych godzinach). Wieczorem zaplanowano gry scenariuszowe ASG.

Dodano: 23.06.2016
Powót do strony startowej
Powrót do strony startowej(c) 2001-2022 bd - Kontakt - Polityka Prywatności
Wszelkie prawa do własnych zdjęć i tekstów zastrzeżone, nie mogą być one wykorzystywane bez mojej zgody. Nie udzielam pozwolenia na kopiowanie opisów.