puste


Ikonka - zamek

AKTUALNOŚCI

puste

Zostań Dziedzicem na Szymbarku

Wiadomość własna lub nadesłana   Wzorem francuskiego zamku La Mothe-Chandeniers, także w Polsce wystawiona została na platformę crowdfundingową warownia w Szymbarku: pomagam.pl/gotyk. Internauci mogą więc kupić sobie gotycki zamek.
Każdy, kto dołoży się do trwającej się zbiórki, będzie miał prawo głosu i współdecydowania o przyszłości zabytku, prawo do czerpania zysku z działalności w nim prowadzonej oraz prawo do darmowego zatrzymania się na zamku. Co ciekawe prawo to ma być dziedziczne, stąd właścicieli tytułuje się Dziedzicami!
Akcja kończy się 7 marca, czyli w dniu pierwszej licytacji komorniczej obiektu. W przypadku nie zebrania wymaganej kwoty - prawie 1,5 mln zł oraz nie pojawienie się innej oferty kupna zamku, akcja ma zostać przedłużona. Na razie odzew jest jednak mizerny, nie zebrano nawet 1% wymaganej kwoty, a udział wzięło jedynie niewiele ponad 200 osób. Dla porównania na francuską warownię w 40 dni zebrano 500 tys. euro, a złożyło się 8 tys osób.

Dodano: 04.03.2018
Powót do strony startowej
Powrót do strony startowej(c) 2001-2021 bd - Kontakt - Polityka Prywatności
Wszelkie prawa do własnych zdjęć i tekstów zastrzeżone, nie mogą być one wykorzystywane bez mojej zgody. Nie udzielam pozwolenia na kopiowanie opisów.