puste


Ikonka - zamek

AKTUALNOŚCI

puste

Prace przy ruinach zamku w Nowym Sączu

Wiadomość własna lub nadesłana   Zamek w Nowym Sączu jest niedostępny dla turystów na czas remontu. Prace trwają od 2016 roku i były już kilkakrotnie przedłużane, ponieważ okazuje się, że trzeba zabezpieczać kolejne partie murów ze względu na ich fatalny stan.
Dotychczas skupiono się na Baszcie Kowalskiej z przyległymi murami. Oprócz udostępnionego już krużganka będzie tu można zwiedzić 2 pomieszczenia z planowaną wystawą historyczną poświęconą zamkowi. Prace remontowe mają zakończyć się jeszcze w czerwcu, więc podczas wakacji Baszta powinna być dostępna.
Aktualnie ogrodzono również resztę ruin, bo w przyszłym roku będą tu prowadzone pierwsze całościowe badania archeologiczne pod kierunkiem Bartłomieja Urbańskiego. Już teraz dochodzi do ciekawych odkryć - przy budowie siłowni na wolnym powietrzu na terenie dawnego dziedzińca zamkowego robotnicy natrafili na część renesansowego portalu - jest to największy fragment architektoniczny jaki odnaleziono po wybuchu w 1945 roku, który zniszczył zamek oraz na mur oddzielający dziedziniec warowni od miasta.

Dodano: 19.06.2018
Powót do strony startowej
Powrót do strony startowej(c) 2001-2021 bd - Kontakt - Polityka Prywatności
Wszelkie prawa do własnych zdjęć i tekstów zastrzeżone, nie mogą być one wykorzystywane bez mojej zgody. Nie udzielam pozwolenia na kopiowanie opisów.