puste

Ikonka - zamek

AKTUALNOŚCI

puste

Łańcut z nowymi atrakcjami

Wiadomość własna lub nadesłana   Muzeum w zamku w Łańcucie ponownie zaprasza do Łaźni Rzymskich. Unikatowa atrakcja została zamknięta wkrótce po otwarciu z powodu pandemii. Łaźnie z lat 20-tych XX wieku powstały piwnicach rezydencji i po odtworzeniu są dziś jedyną tego typy atrakcją w Polsce.

Drugą atrakcją w Lańcucie jest Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego otwarte w tym sezonie w dawnej Oranżerii i Ujeżdżalni. Centrum ma za zadanie przenieść turystów w przeszłość, do świata wielkiego rodu magnackiego władającego Łańcutem. W Oranżerii znajdują się m.in. prezentacje interaktywne, mappingi, urządzenia holograficzne, podłoga interaktywna oraz instalacja przedstawiająca wirtualny lot balonem Jana Potockiego nad Łańcutem. Ujeżdżalnia natomiast stała się miejscem ekspozycji kolekcji 50 zabytkowych pojazdów, w tym Karety Polskiej z z lat 20. XIX w. hrabiego Piotra Szembeka. Przypuszcza się, że korzystał z niej Fryderyk Chopin.

Każda z tych atrakcji jest dostępna na osobny bilet.

Dodano: 26.07.2022


Powót do strony startowej
Powrót do strony startowej(c) 2001-2024 bd - Kontakt - Polityka Prywatności
Wszelkie prawa do własnych zdjęć i tekstów zastrzeżone, nie mogą być one wykorzystywane bez mojej zgody. Nie udzielam pozwolenia na kopiowanie opisów.