puste

Ikonka - zamek

AKTUALNOŚCI

puste

Zamek Piastowski w Krośnie czeka na remont

Wiadomość własna lub nadesłana   Zamek w Krośnie Odrzańskim woła o ratunek. Wg planów lubuskiego konserwatora zabytków ściana od wschodu miała być rozebrana i postawiona od nowa. Mur jednak nie był na tyle cierpliwy i nie doczekawszy się rozpoczęcia prac, sam runął na początku tego roku.

Miasto stara się o remont od dawna, brakowało jednak środków. Gdy w końcu pojawiły się w 2021 r. (15 mln z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa i Sportu) na projekt "Piastowskie dziedzictwo św. Jadwigi Śląskiej" to przetargi są nierozstrzygane i ponawiane z powodu zbyt wysokich ofert zgłaszanych przez wykonawców.

W pierwszej kolejności muszą być podjęte prace konserwacyjne przy będącej w najgorszym stanie ścianie wschodniej, potem remont obejmie całą budowlę. Wg projektu zabytek ma otrzymać nowe wyposażenie do realizacji oferty kulturalnej, m.in. multimedia, a do jego murów ma przylegać Ogród Świętej Jadwigi Śląskiej.

Dodano: 06.09.2022


Powót do strony startowej
Powrót do strony startowej(c) 2001-2024 bd - Kontakt - Polityka Prywatności
Wszelkie prawa do własnych zdjęć i tekstów zastrzeżone, nie mogą być one wykorzystywane bez mojej zgody. Nie udzielam pozwolenia na kopiowanie opisów.