puste


Ikonka - zamek

AKTUALNOŚCI

puste

Dalsze prace oraz negocjajce w Dzikowie

Wiadomość własna lub nadesłana   Prace przy częściowo już wyremontowanym pałacu (dawnym zamku) w Tarnobrzegu - Dzikowie będą kontynuowane. Obejmą wschodnie skrzydło, balustrady i klatki schodowe. Powstanie tam Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 - Tarnobrzeska Dolina Wisły. Władze miasta pozyskały na ten cel ponad 1 mln. zł. Wcześniej uporządkowano i odnowiono pałacowy park.
Równocześnie prowadzone są rozmowy między Rodziną Tarnowskich a prezydentem Tarnobrzega na temat wyposażenia i własności budynków pałacowych. Paweł Tarnowski dąży do odzyskania części dawnej kolekcji Tarnowskich, która przetrwała w Tarnobrzegu i chce ją przekazać pałacowemu muzeum. Jednocześnie zapewnił, że nie chce on odzyskać swej dawnej siedziby rodowej, ponieważ przekształcenia szkoły, którą była do niedawna rezydencja, w muzuem jest zgodnę z wolą jego ojca Artura Tarnowskiego. Sporną kwestią są natomiast budynki towarzyszące pałacowi jak dawna kuchnia czy ujeżdżalnia. Miasto planowało wykorzystać je na cele gastronomiczno-hotelarskie, Tarnowscy chcieliby je przejąć na własność.

Dodano: 05.02.2013
Powót do strony startowej
Powrót do strony startowej(c) 2001-2021 bd - Kontakt - Polityka Prywatności
Wszelkie prawa do własnych zdjęć i tekstów zastrzeżone, nie mogą być one wykorzystywane bez mojej zgody. Nie udzielam pozwolenia na kopiowanie opisów.