puste


Ikonka - zamek

AKTUALNOŚCI

puste

Szydłowiec wypiękniał

Wiadomość własna lub nadesłana   Zakończona została rewitalizacja zamku w Szydłowcu. Prace restauracyjne dotknęły zarówno wnętrza jak i mury zewnętrzne. W pomieszczeniach położono nowe tynki i pomalowano je. Odrestaurowywano parkiety, detale kamienne i kasetonowe sufitów, fragmenty malowideł ściennych. Zamontowano dwie windy osobowe, nowe okna, wymieniono instalację elektryczną i poszycie dachowe.
Na zewnatrz lepiej wyeksponowano loggię, odnowiono nawierzchnię dziedzińca, zainstalowano iluminację nocną.
Zyskał również park zamkowy, gdzie wytyczono nowe alejki spacerowe z szydłowieckiego piaskowca, wybudowano kamienne mostki ze stylowymi balustradami oraz ustawiono lampy oświetleniowe. Zieleń parkowa została uporządkowana, ustawiono nowe ławeczki i urządzono plac zabaw dla dzieci. Jak na razie nie jest wiadome jak zmieni się muzeum i forma zwiedzania zamku - wkrótce odbędzie się przetarg na koncesję dla operatora, który będzie administrował częścią pomieszczeń udostępnianych do zwiedzania.
O to parę zdjęć odnowionego zamku nadesłanych przez Wydział Informacji i Promocji UM w Szydłowcu: foto1, foto2, foto3.

Dodano: 10.03.2015
Powót do strony startowej
Powrót do strony startowej(c) 2001-2021 bd - Kontakt - Polityka Prywatności
Wszelkie prawa do własnych zdjęć i tekstów zastrzeżone, nie mogą być one wykorzystywane bez mojej zgody. Nie udzielam pozwolenia na kopiowanie opisów.