puste

RÓŻNOŚCIImprezy historyczne


Majówka w Kliczkowie
1 maja 2004


Fragmenty z oficjalnego sprawozdania
1 maja Zamek Kliczków był miejscem wiosennej imprezy sportowo-rekreacyjnej – Wielkiego Majowego Festynu Sportów Konnych i Zabaw Rycerskich pt. "1-szy dzień w Europie" [czyżby wcześniej Kliczków leżał w Azji? - bd].
Na polanach przylegających do zamku jeźdźcy zawodowi oraz amatorzy współzawodniczyli w skokach przez przeszkody – zawodach wpisanych w oficjalny kalendarz zawodów Polskiego Związku Jeździeckiego w ramach eliminacji dolnośląskich. Rozegranych zostało 5 konkursów o różnej skali trudności, w których startowało 43 konie w 81 przejazdach. Walczono o Puchar Prezydenta Miasta Bolesławiec, Puchar firmy INTEGER SA, Puchar Telefonii DIALOG SA, Puchar TU Signal Iduna SA oraz Puchar Wojewody Dolnośląskiego.
Równolegle do zawodów jeździeckich odbywał się turniej konwentów rycerskich "II Turniej o Nagrodę Kasztelana Zamku Kliczków", który rozpoczął się o godzinie 11.00 uroczystym przemarszem przez Kliczków pocztu konnego, rycerzy i towarzyszących im dam. Po przemarszu odbyło się uroczyste otwarcie turnieju, na którym omówiono krótko przebieg turnieju, przyjęto do Bolesławieckiej Drużyny Rycerskiej Syrokomla nowych pełnoprawnych członków, po czym nastąpił rozpoczynający imprezę wystrzał z działa.
Konkurencje rycerskie przebiegały w następującej kolejności:
punktor turniej łuczniczy – I miejsce Michał z Księstwa Nysy, II miejsce Wiesław z Chorągwi Piastów Śląskich, III miejsce Wiesław z Grodźca
punktor walki bojowe – zwycięzca Rafał herbu Byk z Chorągwi Piastów Śląskich,
punktor scenki rodzajowe – zwyciężyło Opolskie Bractwo Rycerskie,
punktor bieg rycerski – zwyciezca Wiesław z Grodźca.
Zwycięzcą turnieju zostało tak jak w ubiegłym roku Opolskie Bractwo Rycerskie. Po tych pojedynczych potyczkach i sutym obiedzie odbyła się BITWA O ZAMEK. Następnie odbył się Bieg Rycerski Samorządowców, w którym udział wzięli m.in. przedstawiciele władz Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Wojewódzkiego, władz miasta Bolesławiec i Gminy Osiecznica oraz Izb Gospodarczych.
Turniej zakończył się uroczystym rozdaniem nagród i salwą honorową.

Zdjęcia i opis zamieszczono dzięki uprzejmości firmy Integer SAPowót do strony startowej
Powrót do strony startowej


(c) 2001-2024 bd - Kontakt - Polityka Prywatności
Wszelkie prawa do własnych zdjęć i tekstów zastrzeżone, nie mogą być one wykorzystywane bez mojej zgody. Nie udzielam pozwolenia na kopiowanie opisów.