Parkowanie w centrum Poznania - gdzie najlepiej?

PoznańKwestie związane z parkowaniem w centrum Poznania mają ogromne znaczenie zarówno dla lokalnych kierowców, jak i dla osób odwiedzających miasto w celach służbowych lub turystycznych. Znalezienie odpowiedniego miejsca postojowego niekoniecznie musi być problemem – trzeba tylko wiedzieć, gdzie dokładnie go szukać.Parkowanie w centrum Poznania - jaki powinien być dobry parking?

W stolicy Wielkopolski zapotrzebowanie na miejsca postojowe jest ogromne, ponieważ z roku na rok na ulicach miasta pojawia się coraz więcej samochodów. Z tego też względu dobre parkingi są tu bardzo wysoko w cenie. Jest kilka ważnych warunków, jakie powinien spełnić taki obiekt. Zazwyczaj w rachubę w tym kontekście wchodzi podziemny parking płatny – Poznań ma w tym zakresie świetnie rozwiniętą ofertę. Z punktu widzenia kierowców liczą się również: wysokość opłat za postoje, liczba miejsc parkingowych, dokładna lokalizacja obiektu oraz zastosowane na nim zabezpieczenia. Niezwykle istotne jest również to, aby wjazd oraz wyjazd były odpowiednio oznaczone i widoczne nawet z większej odległości.

Parkowanie w centrum Poznania – jak korzystać z podziemnego parkingu?

Podziemny parking obsługiwany przez Grupę Interparking usytuowany jest pod Placem Wolności, a więc w samym centrum miasta. Kierowcy mają tutaj do dyspozycji 540 miejsc postojowych – w tym miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Sporym udogodnieniem dla kierowców jest możliwość zarezerwowania miejsca postojowego za pośrednictwem internetu. Wystarczy wejść na stronę usługodawcy i wypełnić prosty formularz rezerwacyjny. Podaje się w nim termin i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia postoju. Za postój także da się zapłacić online – wówczas należy mieć ze sobą potwierdzenie płatności.

Parkowanie w centrum Poznania - zalety podziemnych parkingów

Podziemne parkingi w centrum Poznania są niezbędne w celu rozładowania natężenia ruchu w mieście i zapewnienia kierowcom odpowiedniej ilości miejsc postojowych. Dzięki nim osoby zmotoryzowane zaoszczędzają mnóstwo cennego czasu, to bardzo wygodne rozwiązanie.


Artykuł partnera(c) 2001-2022 bd - Kontakt - Polityka Prywatności
Wszelkie prawa do własnych zdjęć i tekstów zastrzeżone, nie mogą być one wykorzystywane bez mojej zgody. Nie udzielam pozwolenia na kopiowanie opisów.