puste

RÓŻNOŚCIImprezy historyczne


VII Międzynarodowy Turniej Rycerski w Sandomierzu
19-20 lipca 2003


Coroczna impreza w jednym z najładniejszych miasteczek w kraju toczyła się o miecz Zawiszy Czarnego z Garbowa. Sam turniej nie był jednak główną jej atrakcją, zainscenizowano bowiem także scenki historyczne, przedstawiono dawne tańce, popisy rycerstwa konnego i oczywiście pokazowe walki.
Zaczęło się od powitania na rynku miejskim przez Władysława Jagiełłę zwycięskiego rycerstwa powracającego spod Grunwaldu. Następnie odbyło się kilka walk i tańców prezentowanych m.in. przez urodziwe sandomierzanki. Potem przeniesiono się na dziedziniec zamkowy, gdzie toczyły się głównie walki rycerskie. Publiczności szczególnie przypadła do gustu grupa ze Słowacji, która nieźle potrafiła wszystkich rozbawić, pokazując m.in. walki w zwolnionym tempie. Najbardziej realistycznie wyglądała jednak walka rycerzy z Ogrodzieńca, widać że chłopaki się nie oszczędzali. Później impreza przesunęła się na tyły zamku - do fosy, gdzie swoje umiejętności przedstawiała miejscowa grupa rycerska na koniach. Tyle działo się w pierwszym dniu, na drugi już nie mogłem zostać. Bardzo ciekawa impreza i do tego całkowicie darmowa.


Król Jagiełło z małżonką w oczekiwaniu na paradę rycerstwa przybywającego spod Grunwaldu
Pokaz dawnych tańców


Druga część imprezy odbywała się już na dziedzińcu zamkowym


Goście z Czech w inscenizacji historycznej


Ponownie dawne tańce
Pokazy miejscowego bractwa rycerskiego


Rycerze se Słowacji


Ten potężnej postury Słowak szczególnie rozbawiał publikę
Pokazy walk
Następnie impreza przeniosła się na tyły zamku, gdzie w fosie prezentowali swe umiejętności konni


Pchnięcie kopią Saracena


Powót do strony startowej
Powrót do strony startowej


(c) 2001-2024 bd - Kontakt - Polityka Prywatności
Wszelkie prawa do własnych zdjęć i tekstów zastrzeżone, nie mogą być one wykorzystywane bez mojej zgody. Nie udzielam pozwolenia na kopiowanie opisów.