puste


Ikonka - zamek

RÓŻNOŚCI

Imprezy


VII Międzynarodowy Turniej Rycerski w Sandomierzu
19-20 lipca 2003


strona 1 - strona 2 - strona 3

Coroczna impreza w jednym z najładniejszych miasteczek w kraju toczyła się o miecz Zawiszy Czarnego z Garbowa. Sam turniej nie był jednak główną jej atrakcją, zainscenizowano bowiem także scenki historyczne, przedstawiono dawne tańce, popisy rycerstwa konnego i oczywiście pokazowe walki.
Zaczęło się od powitania na rynku miejskim przez Władysława Jagiełłę zwycięskiego rycerstwa powracajacego spod Grunwaldu. Następnie odbyło się kilka walk i tańców prezentowanych m.in. przez urodziwe sandomierzanki. Potem przeniesiono się na dziedziniec zamkowy, gdzie toczyły się głównie walki rycerskie. Publiczności szczególnie przypadła do gustu grupa ze Słowacji, która nieźle potrafiła wszystkich rozbawić, pokazując m.in. walki w zwolnionym tempie. Najbardziej realistycznie wyglądała jednak walka rycerzy z Ogrodzieńca, widać że chłopaki się nie oszczędzali. Później impreza przesunęła się na tyły zamku - do fosy, gdzie swoje umiejętności przedstawiała miejscowa grupa rycerska na koniach. Tyle działo się w pierwszym dniu, na drugi już nie mogłem zostać. Bardzo ciekawa impreza i do tego całkowicie darmowa.


Król Jagiełło z małżonką w oczekiwaniu na paradę rycerstwa przybywającego spod Grunwaldu
Pokaz dawnych tańców
Pokazy walk

strona 1 - strona 2 - strona 3
Powót do strony startowej
Powrót do strony startowej


(c) 2001-2023 bd - Kontakt - Polityka Prywatności
Wszelkie prawa do własnych zdjęć i tekstów zastrzeżone, nie mogą być one wykorzystywane bez mojej zgody. Nie udzielam pozwolenia na kopiowanie opisów.